kart oyunu savaşı kuralları

kart oyunu savaşı kuralları

SAVAŞIN HEDEFİ: Oyunun amacı tüm kartları kazanmaktır.

OYUNCU SAYISI: 2 oyuncu

KARTLARIN SAYISI: standart 52 kart

KARTLARIN RANKASI: A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2

ANLAŞMA: Her oyuncu 26 kart alır - “her seferinde birini ele alır. Her oyuncu, kart destesini ön yüzüne dönük olarak yerleştirir.

Oyun standart 52 kart destesi kullanmaktadır. Özellikle güverte yepyeni ise, oynamadan önce kartları yeterince karıştırın. Oyuncu ya da üçüncü bir kişi olabilir. Her bir oyuncunun 26 karta sahip olması için kartları ileri-geri hareket ettirin. Kartlarına bakma.

Oynamak için, aynı anda 3 ve ters çevirmeli kartları aşağı doğru sayın. Sadece üstteki kartı çevirin, zirve yapmayın! Diğer kartlar gizli kalmalıdır. Yüksek kartlı oyuncu kazanır ve her iki kartı da toplar, kartları kendi kişisel kişisel desteğinin altına geri döndürür. Oyuncular aynı kartı çevirirse savaş başlar.

Bir savaş sırasında, her oyuncu oyun yüzeyine üç tane daha fazla kart yerleştirir. Ardından, dördüncü bir kartı ters çevirin, böylece yukarı bakacak şekilde. Kimin kartı en yüksek kazanan ise, tüm 10 kartı toplar ve bir sonraki tur başlar. Dördüncü kartlar da aynıysa, bir kazanan olana kadar önceki talimatları tekrarlayın.

Bir oyuncu savaş için yeterli kartlara sahip değilse, son kartlarını yüzü yukarı bakmalıdır.

Eğer oynamak istersen 3 veya 4 oyuncu, Yukarıda listelenen talimatları takip edin. Bununla birlikte, her oyuncuya göre sırasıyla 17 veya 13 kart olmalıdır.

Üç veya dört kişilik bir oyunda bir savaş: En yüksek kart için 3 veya 4 kişilik bir kravat varsa, her oyuncu tek bir kartı yüzü aşağı bakacak ve ardından tek bir kart yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirir. En yüksek karta sahip oyuncu kazanır. Başka bir bağ ile sonuçlanırsa, daha önce belirtilen kuralları izleyin ve başka bir savaş başlayacaktır.

Bazı varyasyonlar güverte Joker dahil, varyasyon dahil olmak üzere tüm diğerlerini yenen en yüksek kart olarak kabul edilir. Çalmak Savaşı, В Gary Gary ve Hayes Ruberti tarafından geliştirildi.

Steal War oyununda, oyun War ve Stealing Bundles arasındaki bir melez. Savaşlar, yüksek değerdeki Jokerlerin güverteye eklenmesiyle birlikte, üç kartın yüzü aşağı dönük ve bir yüzü yukarı dönük olduğu normal Savaş'a dayanır. Bir başka fark ise, bir savaşın ardından, kartların toplanması ve bir güvertenin altına yerleştirilmesi yerine, ayrı bir küme içine yerleştirildiğidir. Yeni kazanılan kartlar en üstte yer alır ve kazanan, doğrudan en üstte nereye yerleştirileceğine karar verebilir.

Geleneksel Savaşın aksine, oyuncular oynamadan önce kartlarını yüz üstü kazıktan görüyorlar. Kartınızın değeri rakibinizin yüz üstü yığınının üst kartına denk gelirse, o yığını çalma şansına sahip olursunuz. Kartınızı çalmak, çalmak ve yeni desteyi kartların herhangi birinin sırasını değiştirmeden yüz üstü yığının üstüne koymak istediğiniz yere koyun. Oyun devam ediyor.

Bir kart çalındığında, çalma şansını kaybedersiniz, ancak çalmayı ve çalmamaya karar verebilirsiniz. Küçük bir kazık çalmaktan ziyade bir savaşı kazanma şansınız varsa, oynamayı tercih edebilirsiniz.

Çok oyunculu kartta, kartınız rakibinizin güvertesinden birden fazlasıyla eşleşiyorsa, her iki desteyi de çalabilirsiniz.

Savaş sırasında, yüzü aşağı bakılan üç kart bir yığının çalınmasına veya çalınmasına izin verilmez. Ancak, dördüncü kart çalmak için kullanılabilir.

Yüz aşağı kazık kurursa, yüz yukarı yığın karıştırılır ve oyuna devam etmek için kullanılır. Savaş sırasında bir oyuncu kartların bittiğinde, oyunu otomatik olarak kaybeder.

İçinde RДѓzboi, Savaşın Rumen versiyonu, savaşta kullanılan kartların sayısı, onu başlatan kartın üzerindeki sayıya göre belirlenir.

Örneğin, 2 (veya daha fazla) oyuncu 8'i çevirirse, savaşa 7 kart aşağı bakacak ve sekizinci yüzü yukarı bakacak.

Bu varyasyonda tüm yüz kartları 10'luk bir değere sahiptir, bu yüzden bir savaş sırasında 9'luk kartlar yüzü aşağı ve onuncu yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirilmelidir.

Bu dünyanın birçok yerinde oynanan bir çocuk oyunudur. Hiçbir strateji söz konusu değildir - sadece iki karttan hangisinin daha yüksek olduğunu ve oyunun prosedürünü takip etme yeteneğini tanımak. Standart iki oyunculu oyun ilk önce, sonra üç veya dört oyuncu için oyun, yakalanan kartların çalınabildiği bir versiyon, Rusça versiyonu Drunkard (P'yanitsa) ve bir Alman versiyonu olan Tod und Leben.

Okuyucular tarafından gönderilen Savaş varyasyonları için Savaş Varyasyonları sayfasına da bakınız.

Temel oyunda iki oyuncu var ve standart 52 kart paketi kullanıyorsunuz. Kartlar her zamanki gibi yüksekten düşüğe doğru sıralanır: A K Q J T 9 8 7 6 5 4 3 2. Bu oyunda takım elbise ihmal edilir.

Tüm kartların dağıtılması, böylece her oyuncunun 26 tane oyuncusu vardır. Oyuncular kartlarına bakmazlar, ancak onları bir paketin içinde aşağı bakmazlar. Oyunun amacı tüm kartları kazanmaktır.

Her iki oyuncu da şimdi üstteki kartlarını yukarı bakacak ve masanın üstüne koyacaktır. Yüksek kartı kim çevirirse her iki kartı da alır ve onları (yüz aşağı) paketlerinin altına ekler. Sonra her iki oyuncu da bir sonraki kartlarını açıyor.

Açılan kartlar eşitse, savaş. Bağlı kartlar masanın üzerinde kalır ve her iki oyuncu da kazıklarının bir sonraki kartını aşağı bakacak ve ardından başka bir kart yüzü yukarı bakacak. Yeni yüz yukarı kartlara daha yüksek olan her kimse savaşı kazanır ve altı kartın tamamını aşağı doğru kendi paketlerinin altına ekler. Yeni yüz yukarı kartları da eşitse, savaş devam eder: her oyuncu başka bir kartı yüzü aşağı bakacak ve bir yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirir. Yüz yukarı kartlar eşit kaldığı sürece savaş böyle devam eder. Farklı oldukları anda, yüksek kartın oyuncusu savaştaki tüm kartları kazanır.

Oyun bir oyuncu tüm kartları ve kazanır kadar devam eder. Bu uzun zaman alabilir.

Savaşın çoğu tanımı, bir oyuncu bir savaş sırasında kartların bittiğinde ne olduğu konusunda net değildir. En az iki olasılık vardır:

 1. Savaşı tamamlamak için yeterli kartınız yoksa kaybedersiniz. Her iki oyuncunun da yeterli kartı yoksa, ilk giden kişi kaybeder. Eğer ikisi de eşzamanlı olarak tükenirse, bir beraberliktir. Örnek: A ve B oyuncuları her ikisi de yedili oynuyorlar, bu yüzden bir savaş var. Her oyuncu bir kart yüzü aşağı bakacak, ancak bu oyuncu B'nin son kartı. Oyuncu A kazanır, çünkü B oyuncusu savaşmak için yeterli kartlara sahip değildir.
 2. Bir savaş sırasında kartlarınız biterse, son kartınız yukarı dönüktür ve bu savaştaki tüm savaşlarda kullanılır. Bu bir savaşta her iki oyuncuya da olur ve son kartları eşitse, oyun bir beraberliktir. Örnek: A ve B oyuncuları her ikisi de yedili oynuyorlar, bu yüzden bir savaş var. A oyuncusu yüzü aşağı bakacak şekilde oynar, ancak B oyuncunun sadece bir kartı vardır, bu yüzden yüzü yukarı doğru oynatılmalıdır. Bu bir kraliçe. Oyuncu A yüzü yukarı bakacak ve aynı zamanda bir kraliçe, yani savaş devam etmeli. Oyuncu B kraliçesi kalır (B son kart) Oyuncu A yüzü aşağı bakacak ve bir yüzü yukarı, yani dokuzu oynar. Oyuncu B savaşı kazanır ve tüm bu yedi kartı alır (A'nın oynadığı beş kart ve B'nin oynadığı iki kart) ve oyun normal şekilde devam eder.

Savaş üç veya daha fazla oyuncu tarafından da aynı şekilde oynanabilir. Herkesin eşit sayıya sahip olması için kartların olabildiğince fazlasını verin (3 oyuncu için 17, 4 için 13).

Tüm oyuncular eşzamanlı olarak bir kartın üstünü çevirir ve en yüksek ayarlanmış tüm kartlar kazanır. Eğer iki ya da daha fazla oyuncu en yüksek seviyeye bağlanırsa, bir savaş var demektir - herkes bir sonraki kartını yüzü aşağı bakacak ve üçüncü bir kart açacaktır. Bu, yüz yukarı kartlardan birinin diğerlerinden daha yüksek olana kadar devam eder ve o oyuncu tüm kartları bir savaşta kazanır.

Tüm oyuncuların sadece en yüksek kartlara sahip olanlara değil, bir savaşa katılacağını unutmayın.

Kartların bittiği bir oyuncu düşüyor. Oyun sadece bir oyuncunun kart sahibi olana kadar devam eder ve bu oyuncu kazanır.

Birçok oyuncu bir savaşta değil, üç yüz aşağı kart oynuyor. Eşit kartlar açıldığında, oyuncular sonraki üç kartı kazık yüzlerinden aşağı doğru oynatırlar. "W - A - R" ve sonra hangi kartın on kartın hepsini kazandığına karar vermek için bir sonraki kartı açmak. Bazıları der ki "Savaş ilan ediyorum" kelime ile "war9quot; yeni yüz yukarı kart olarak oynanır dedi.

Bazıları pakete iki joker ekliyor, bu durumda asların üzerinde en yüksek kartlar olarak sayılıyorlar. Jokerlerin çok güçlü olmasından dolayı, bazıları her ikisinin de bir oyuncuya verilmediğinden emin olmayı tercih ederler, ancak oyuncular arasında bölmeden önce onları paketten ayırır ve ardından her oyuncunun kart destesinde bir joker gömmek zorunda kalırlar.

Romanya varyasyonunda RДѓzboi, Bir savaşta oynanan kartların sayısı, savaşa neden olan kartın değeriyle belirlenir. Örneğin, eğer her iki oyuncu da yedinin üzerinden geçerse, savaş yedi kart oynayan her oyuncudan oluşur, sonuncusu kazananı belirlemek için yukarı bakar. Görüntü kartlarının bu sürümde nasıl ele alınacağından emin değilim - belki de hepsinin değeri 10'dur. Bir oyuncu savaş için yeterli kartlara sahip değilse, tüm oyuncular en az oyuncu olan kartlarla aynı sayıda kart oynarlar. Bir savaş varsa ve katılımcılardan birinin hiç oyun oynamadığı durumlarda, o oyuncu kaybeder.

Bu sitenin okuyucuları tarafından sunulan birçok varyasyon, İcat edilen oyun bölümünün Savaş Varyasyonları sayfasında bulunacaktır.

Gary Philippy ve Hayes Ruberti tarafından bildirilen bu varyasyon, Savaş ve Hırsızlık Paketlerinin bir tür melezidir. Temelde, savaşların yüzü yukarı bakacak şekilde üç oyundan oluşan savaşlardan oluşan normal bir Savaş oyunu. Güvertede en yüksek kart olan iki joker bulunur.

Kartlar kazandığında, kazananın kart arzının alt kısmına eklenmez, ancak oyuncunun yanındaki bir yığın yüzüne yerleştirilir. Her oyuncunun tek bir yüz üstü yığını vardır. Kazananın en üstüne yeni kazanılan kartlar eklenir ve kazanan, yeni kartların hangisinin üstüne yerleştirileceğini seçebilir.

Oyuncular yüzleri aşağı paketin üstünden kart alırken, oynamadan önce onlara bakarlar. Eğer kartınızın rütbesi rakibin yüz yukarı yığınının üst kartlarıyla eşleşiyorsa, normal olarak oynamak yerine, o yığını çalmak için kullanabilirsiniz. Kartınızı yüzünüze çarptığınız yığının üstüne koyun ve çalıntı yığının tamamını alın ve kartların sırasını değiştirmeden kendi kazıklarınızın üstüne koyun. Ardından yüzünüzdeki paketin bir sonraki kartına bakarsınız ve oynarsınız (ya da 2 oyuncudan oluşan bir oyunda, muhtemelen bir başka kazık çalın ve bir sonraki kartı oynayın).

Her oyuncunun kartı, diğer oyuncunun yakalama yığınının üst karesiyle eşleşirse, hem çalmak hem de iki ele geçirme kazanı değiştirilir.

Bir savaş sırasında yüz yüze oynanan iskambil oyuncuları gözükmüyor ve bir rakibin yığını çalmak için kullanılamaz, ancak aşağıdaki kart bir rakibin yığına denk gelirse savaşı kazanmak için yarışmak yerine çalmak için kullanılabilir.

Bir kart oynadıktan ve bıraktıktan sonra, bir rakibin yığını çalmak için artık kullanamazsınız. Bazen oyuncular kazara çalma fırsatlarını kaçırırlar, ancak kasıtlı olarak onunla oynamak yerine kartınızı oynamayı tercih edebilirsiniz. Örneğin, küçük bir yığın çalmak yerine bir savaşı kazanmak için kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bir oyuncunun yüzü aşağı dönük kart paketi biter bitmez, oyuncunun yukarı dönük havlaması döndürülür ve çalınacak yeni bir aşağıya doğru kart paketi yapmak için karıştırılır.

Savaş sırasında kartların bittiği bir oyuncu hemen kaybeder.

Oyunun ilk başta tarif edildiği gibi, her iki oyuncu da bir kart çekerse, yığınlardan birinin üst kartına eşitse hemen çalınması için çalınan bir kazık olasılığı vardır. Bu oyunun zamanlamasına bağlı. Eğer A'nın yukarı-yukarı havlaması 9 üstünde ise ve A ve B'nin her ikisi de bir sonraki oyun kartı olarak 9'unu taşıyorsa, o zaman B A yığını kazabilir ve A onu çalabilir, şartıyla B, A'nın oynaması için çaldı. Eğer A, A'nın 9'u oynadığı kadar beklerse, o zaman A'yı çalmak için kullanamaz ve kartlar B'de kalır. Bu durum, A ve B'nin ilk önce diğerinin oynaması için süresiz bekleyebildiğinden, oldukça tatmin edici değildir. Aşağıdaki kural bir çözüm olarak önerilmektedir: kendi kazıklarınızla eşleşen bir kart oynarsanız, bu oyun sırasında kazıklarınızın çalınmasını engeller. Yani A örneğinde normal olarak 9 oynayabilir ve B A'nın kazağını çalamaz. B sadece 9 savaş için normalde oynayabilir.

Leo Broukhis, bu yaz yağmurlu bir günde yaz kamplarındaki çocukların oynadığı War'in Rus versiyonuna katkıda bulundu.

Oyuncu sayısı: 2, 3 veya 4 olmasına rağmen duyulmamış. Güverte: 36 kart - Her takımın A-K-Q-J-10-9-8-7-6. 52 kart destesi kullanmak mümkün, ama olağandışıydı. Hedef: İki versiyon vardır: birincisinde amaç tüm kartları toplamaktan kaçınmaktır; Diğerinde ise bunun tersi de geçerlidir - kartların bitmemesi Deal: Tüm kartlar, kartları kapalı, hala yüzü aşağı bakacak oyunculara eşit olarak dağıtılır. Oyun kursu: Oyun, hile sayısından oluşur. Her bir numara aşağıdaki gibi oynanır: her oyuncu (belirli bir sırayla), paketlerinin üstteki kartını yukarı bakacak ve masanın üzerine yerleştirir. En yüksek rütbeli kartı kim koyduysa hile kazanır, masanın üzerindeki kartları toplar ve paketinin alt kısmına belirli bir sırayla bakmaz. Kartların sıralaması as (yüksek) altıdan aşağıya (düşük), altı tane atar bir atar. Diğer bir deyişle, bir altı ve bir as oynanırsa, en yüksek kart olarak altı sayıyı alır ve oyunu kazanır, ancak bir altı oynarsa, hiç kimse bir ası en az altı sayı olarak oynamıştır. (Eğer 52 kartla oynadıysanız, 2, değil, ası yenecektir.) Eğer en yüksek için bir kravat varsa, o da:

 • Herkes yeni bir kartı kartın üstüne koydu ve bir önceki numarayı oynadı.
 • Herkes kartın üstüne yeni bir kart koyarken, daha önceki oyunu oynadı, sonra bir kart yüzü yukarı kaldı.

Bu iki yöntemin hangisinin kullanılacağına önceden karar verilmelidir. Her iki durumda da yeni yüz yukarı kartların en yüksekini oynayan kişi hile kazanır ya da bir kravat varsa süreç tekrarlanır. Oyunun sonu: Bir versiyonda kaybeden, sonunda tüm kartlarla kalan oyuncu. Bu sarhoş ("tüm içki vardı"). Diğer versiyonda, tüm kartlarını kaybedenler önce kaybeder ve sarhoş olurlar."bütün parayı harcadı").

GГјnther Senst Almanya'nın Mecklenburg şehrinde bir çocuk olarak bu basit varyantı çaldı.

 • 32 kartlık bir kart kullanılır, kartlar yüksekten düşüğe doğru sıralanır: A - K - Q - J - 10 - 9 - 8 - 7. Takımların hiçbir önemi yoktur.
 • Kartlar iyice karıştırılır ve her iki oyuncu da 16 kart aşağıya bakar.
 • Her iki oyuncu da aynı anda üstteki kartlarını açıyor. Yüksek kartlı oyuncu iki kartlı oyunu alır.
 • Oyuncuların kartları eşitse, her oyuncu bir sonraki kartı açar, böylece numara 4 karttan oluşur. Ve bunun gibi.
 • Eğer oyuncuların son kartları eşitse, her birine birer kart verilir.
 • Her iki oyuncu da 16 kart oynadıktan sonra, daha fazla kart kazanan kim turu kazanır.
 • Oyun oyuncuların istediği kadar çok turda devam edebilir.

Savaşın bir versiyonu, birçok çevrimiçi casinoda kumar oyunu olarak sunulmaktadır. Oyuncu bir bahse girer ve oyuncuya ve evin her birine bir kart açılır. Daha yüksek kart kazanır: eğer ev daha yüksek bir karta sahipse bahis kaybedilir: eğer oyuncunun kartı daha yüksekse bahis iade edilir ve eşit miktarda kazanç olur. Kartlar bağlıysa, oyuncunun iki seçeneği vardır:

 1. Teslim, Bu durumda, oyuncunun bahsin yarısı iade edilir ve yarısı ev tarafından tutulur, bu yüzden orijinal bahis 10 $ olsaydı, 5 $ kaybedersiniz.
 2. Savaşa gitmek Bu durumda, oyuncu, orijinal bahise eşit bir ek tutarı yatırmalıdır. Üç kart yüzü kapalı olarak dağıtılır ve daha sonra ev ve oyuncuya her biri başka bir kart açılır. Yeni ev kartı daha yüksekse, oyuncu her iki bahsi kaybeder. Oyuncunun kartı eşit veya daha yüksekse, oyuncunun bahisleri ve sadece orijinal bahis miktarına eşit bir miktar iade edilir. Örneğin 10 $ 'a bahis yapar ve sonra savaşa giderseniz, 10 $ kazanırsınız ya da 20 $ kaybedersiniz.

Oyuncunun 10: 1'lik sabit oranlarda bahis yapması da mümkündür.

Pogg'un Casino War Guide'ı, Casino Savaşı, stratejisi ve çevrimiçi oynamaya yönelik yerler hakkında bilgi sağlar.

Windows veya Mac OS X için HOYLE Kart Oyunları koleksiyonu, diğer popüler kart oyunlarıyla birlikte bir Savaş programı içerir.

Amaç, 52 kartın tümünü kazanan ilk oyuncu olmaktır.

Güverte eşit olarak bölünür, her oyuncu 26 kart alır, her defasında bir tane aşağı bakar. İlk önce herkes ilgilenebilir. Her oyuncu, kart destesini ön yüzüne dönük olarak yerleştirir.

Her oyuncu aynı anda bir kart açar ve yüksek kartı olan oyuncu her iki kartı alır ve onları aşağıya bakacak şekilde yığının alt kısmına koyar.

Kartlar aynı sırada ise, Savaş. Her oyuncu bir kartı yüzü aşağı bakacak ve bir kart yüzü yukarı bakacak. Daha yüksek kartları olan oyuncu, her iki kazık (altı kart) alır. Döndürülen kartlar yine aynı sıradaysa, her oyuncu başka bir kartı yüzü aşağıya bakacak ve başka bir kartı yüzü yukarı bakacak şekilde döndürecektir. Yüksek karta sahip oyuncu, tüm 10 kartı alır vb.

Oyun, bir oyuncu tüm kartları kazandığında sona erer.

Oyun Türü: Çocuklar, Çocuklar & Savaş grubu

Temel oyunda, bu oyunculardan ikisi var ve tek bir 52 kartlık güverte kullanıyorlar. Kart sıraları (LOW) 2-3-4-5-6-7-8-9-10-J-Q-K-A (YÜKSEK): bu oyunda takım elbise göz ardı edilir.

Tüm kartlar tarafından dağıtın, böylece her oyuncunun 26 kartı var. Oyuncular kartlarına bakmayı düşünmezler, ama onları bir sürü yüzlü paket içinde tutmak için. Nesne tüm kartlar kazanmaktır.

Bu iki oyuncunun her ikisi de artık en üstteki kartlarını yüz yüze çeviriyor ve masaya koymaktadır. En yüksek kartı kim çevirirse, bu kartların her ikisini de alıp, oyuncunun paketinin altına (aşağıya doğru) ekleyin. Sonra her iki oyuncunun da bir sonraki kartlarını açması gerekiyor.

Açılan kartlar aynı olduktan sonra, bir savaş var. Bağlı kartların masa üstünde kalması ve her iki oyuncunun da kazıkların bir sonraki kartını yüzü aşağı dönük, ardından da başka bir yüz kartı olması gerekmektedir. Kazanmak için yeni yüz kartının en yüksek olanı olan ve bu 6 kartın hepsinin yüzü aşağı dönük kartlar olarak da eklediğinde, savaşın devam etmesi gerekiyor: (her oyuncunun başka bir yüz üstü kart ve yüz kartı koyması gerekiyor. Yüzdeki kartlar aynı kalmaya devam ettiği sürece savaş devam ediyor. En yüksek kartın diğer oyuncuları olur olmaz savaşta tüm kartların kazanması için).

Oyunun sadece 1 oyuncunun tüm kartlara ve kazanlara sahip olması için devam etmesi gerekiyor. Bu uzun zaman alabilir.

Savaşın tüm anlatıları, bir oyuncu bir savaş sırasında bir kart bittikten sonra ne olduğu konusunda net değildir. 2 fırsat var:

1. Savaşı bitirmek için yeterli kartınız olmadığında kaybedersiniz. Her iki oyuncunun da yeterli kartı olmadığından, kaybedecek ilk kişi biter. Her ikisi de bittikten sonra, bir beraberlik. Örneğin: Oyuncular 1 & 2 yedili oynamak gerekiyor, bir savaş var. Her oyuncunun yüzü aşağı dönük olarak bir kart oynaması gerekir, bu Oyuncu 2'nin final kartıdır. Oyuncu 1 kazanan, ancak Oyuncu 2 savaşmak için yeterli kart yok.

2. Bir savaş oynarken, bir savaş oynarken kartlarınız bittikten sonra, final kartınız açık olarak çevrilir ve bu savaşta her savaş için kullanılır. Bu savaştan sonra her iki oyuncuya da olur ve final kartları aynıdır, oyun bir beraberliktir. Örneğin: Oyuncular 1 & 2 (yedili oyna) gerek, bir (savaş) var. (Oyuncu 1'in yüzü aşağı dönük olarak 2. bir kart oynaması gerekir), fakat (Oyuncu 2'de 1 yüzü aşkın oyun kartı vardır, bu yüzden yüz üstü oynanmalıdır. Bu bir kraliçedir). (Oyuncu 1'in, bir üçüncü taraf olarak, bir de bir kraliçe olarak oynaması gerekiyor), bu yüzden savaşın devam etmesi gerekiyor. (Oyuncu 2'nin kraliçesi kalması gerekiyor 2. oyuncunun final kartı) (Oyuncu 1, yüzü aşağı dönük ve 5. yüzlü bir kart olan 4'üncü bir kart oynamak zorundadır - bu dokuzuncudur). (Oyuncu 2, savaşı kazanmak ve bu 7 kartın hepsini almak için [5 kart Oyuncu 1 oynadı ve her iki kart Oyuncu 2 oynadı] ve oyunun devam etmesi gerekiyor.

Üç veya dört oyuncu için savaş Düzenle

Savaşın da 3 veya 4 oyuncuyla aynı şekilde oynanması gerekiyor. Herkesin aynı sayıya sahip olması için kartların olabildiğince fazlasını verin (3 oyuncu için 17 kart & 4 oyuncu için 13 kart).

Her oyuncu bir kartın üzerinde sırayla yapılır ve tüm kartların kazanması için en yüksek olanı açılır. En fazla 2 oyuncu 2 veya daha fazla oyuncuyu birbirine bağladıktan sonra, bir savaş var: herkes bir sonraki kartını yüz üstü olarak oynuyor ve üçüncü bir kart açıyor. Bu, yüz üstü kartlardan birinin diğerlerinden daha yüksek olmasıyla devam eder ve daha sonra oyuncu bir savaşta tüm kartlarla kazanır.

Oyuncular bu bölüme en yüksek kartları sahip olanları değil, bir savaşta almalılar.

Kartların bittiği bir oyuncu, sadece 1 oyuncunun kart sahibi olması ve bu oyuncunun kazananı kazanması için oyunun devam etmesi gerekir.

Oyun Savaş standart 52 kartlı oyun kartlarının iki deste ile oynanır. Her oyuncu kendi güvertelerini çekiliş yığınına karıştırır. Eşzamanlı olarak, her oyuncu üstteki kartın üzerine döner. En yüksek karta sahip oyuncu savaşı kazanır ve her iki kartı da alır. Bir oyuncu kartlarını bittiğinde, oyuncu kartlarını ve rakibinden kazandığı kartları yeni bir beraberlik yığına karıştırır. Oyun, oyunculardan birinin kart içermesine kadar devam eder. Hangi asla olur.

Oynadım Savaş bir çocuk olarak çok. Şimdi çocuklarım oynamayı öğreniyorlar. Ama oyun hala tamamen şansa dayalı olmaktan ve hiç bitmemekten muzdariptir. Şansı azaltan ve / veya stratejiyi içeren bu oyunun çeşitleri nelerdir?

“Strateji Savaşı” ya da “Silahlı Savaş” (ellerde bir şaka) olarak adlandırılan bir savaş çeşidi vardır; burada, destenizin tepesinden kartı çekmek yerine, onu elinizden seçmiş olursunuz. Bu aşağıdaki gibi çalışır:

 • Güverteyi karıştırıp eşit parçalarla dağıtıyorsun. Her oyuncu kendisine verilen kartları alır ve eline geçirir.
 • Oyuncuların oynadığı tüm kartlar ve oyun sırasında bir oyuncunun kazandığı tüm kartlar atın.
 • Bir oyuncunun atması onun eli sadece eli boşaldığında onun eli olur.
 • Savaş her zamanki gibi oynanır, ancak oyuncular ellerinde hangi kartın oynandığını seçtikleri için sadece kazıklarının üstünden çekilirler. Oyuncular her birinin kartlarını yüzü aşağı bakacak ve daha sonra tüm kartlar indirildikten sonra oyuncular oynadıkları kartları gösterecekler.
 • Bir SAVAT durumunda, oyuncular ellerini karıştırır ve karşı karşıya gelen "SAVAŞ" kartlarını oluşturmak için ellerinden rastgele üç kart alır ve ardından SAVAŞ için son kartı seçmek için ellerine bakmaya geri döner. Eğer bu işlem sırasında bir oyuncunun elinde yeterli kart yoksa, tüm kartları eline "SAVAŞ" kartları olarak koyar, sonra attığı karttan rasgele kartları kullanmaya devam eder. üç yüzlü kartını tamamlamak için, kalan atmayı eline alır ve oynamaya devam eder.
 • 2'nin en yüksek kartı ne olursa olsun (Jokerlerle oynamıyorsanız, Aces) atmak, ancak diğer tüm kartlara kaybetmek. Bu varyantta, bu, Aces'i bir savaşın sonunda sadece bariz bir oyun haline getirmek için gereklidir.

Örneğin, oyuncular Aaron ve Blake'in her biri bir kart yüzü aşağı doğru oynar; Her ikisi de bir Kral gösteren ortaya çıkarırlar. Ellerini karıştırıyorlar, her biri üç kartını ellerinden yüzünü oyuna yatırıyor ve sonra SAVAŞ için bir final kartı seçmek için ellerine dönüyorlar. Son kartı ortaya çıkardıklarında, Aaron bir Ace oynadı ve Blake bir Kraliçe oynadı; Aaron bütün eli kazanır ve tüm 10 kartı alır.

Bu varyantın avantajları birkaç katlıdır. İlk olarak, gerçek bir strateji var. İkincisi, oyun stilindeki örtüşmeler nedeniyle savaşlar daha yaygındır. Üçüncüsü, en iyi kartlarınızı kullanmanın erken zamana kadar onları kurtarmak için kullanabileceği ilginç anlaşmalar var, bu da çocukların öğrenmesi için harika bir şey.

Başka bir varyantımız vardı.

 • Jokerleri dahil et. Jokerler bir ası yendi. Ama 2 vuruş bir joker.
 • Eşit kartlar gösteriliyorsa, sonraki iki kartı körleştirin, ardından üçüncü kartı açık olarak ekleyin ve bunları karşılaştırın. Kazanan hepsini alır. Hala eşitse tekrarlayın. Eğer bir oyuncu kartlarından biterse kaybetti.

Evet oyun uzun sürdü, ama her zaman bitti.

Oyunlar uzun sürerse, bir zaman sınırı ayarlayabilirsiniz. Sınırda yeni bir kural aktif hale gelir: - 3 kazanılırsa, oyundan çıkarın. 3 kartın tümü çıkarılmışsa, 4 kartını aslara kadar çıkarmaya başlayın. Aslar çıkarılırsa, sadece joker ve 2'ler vardır. Oyun yakında bitmeli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map